Doç. Dr. Burak Ersoy Hakkında

0
Akademik Yayınlar
0
Konuşma ve Bildiriler
0
Kitap Çevirileri
0
Kazanılan Burs ve Ödüller

  1978 yılında Istanbul’da doğan Dr. Burak Ersoy orta öğrenimini İstanbul Özel Alman Lisesi’nde tamamladı ve dereceyle kazandığı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü’nden 2003 yılında mezun olarak Tıp Doktoru ünvanını aldı. Dr. Ersoy yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı‘nda 2010 yılında tamamlayarak Plastik, Rekonstüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olmaya hak kazandı.

  Henüz asistanlığının 4. senesinde ERASMUS öğrenim bursunu kazanarak Almanya’nın Aachen şehrinde avrupanın en büyük üniversite hastanesi olarak bilinen RWTH Üniversite Hastanesi Plastik Cerrahi, El Cerrahisi ve Yanık Merkezi Anabilim Dalı’nda üç ay süreyle Dr. Norbert Pallua ile birlikte çalıştı. Özellikle rekonstrüktif mikrocerrahi, meme cerrahisi ve kraniyofasiyal yüz estetiğine ilgi duyması nedeniyle bilgi ve deneyimlerini arttırmak amacıyla 2009 senesinde Hamburg’da rekonstrüktif meme cerrahisi referans merkezi olarak bilinen Diakonie-Klinikum Alten Eichen Hastanesi’nde Dr. Klaus Wittig’le, 2010 yılı içerisinde de dünyanın sayılı meme cerrahları arasında gösterilen Dr. Dennis C. Hammond ile Amerika’nın Grand Rapids şehrinde Blodgett Hastanesi’nde ve Dr. Elizabeth Hall-Findley ile Kanada’nın Banff şehrinde Mineral Springs Hastanesi’nde aktif olarak çalışma fırsatı buldu. Yine aynı yıl içerisinde maksillofasiyal cerrahinin önde gelen isimlerinden Dr. Michael J. Yaremchuk ile Boston’da Harvard University Massachussetts General Hospital’da ve endoskopik yüz cerrahisinin öncüsü olarak kabul edilen Dr. Oscar Ramirez ile de Boca Raton, Florida’da Sanctuary Center’da birlikte çalıştı ve deneyim kazandı. 2015 yılında ERASMUS personel hareketliliği bursunu kazanarak Paris‘de Hopital Saint-Louis‘de Dr. Marc Revol ile tüm vücut şekillendirme (post-bariyatrik cerrahi) ameliyatlarında birlikte çalışma fırsatı yakaladı. Aynı yıl içerisinde, Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Birliği (EURAPS) tarafından sınırlı sayıda plastik cerrahi uzmanına verilen Avrupa Genç Plastik Cerrah bursuna layık görüldü ve bir ay süreyle Londra‘da St. Thomas Hastanesi‘nde rekonstrüktif mikrocerrahi ve meme cerrahisi alanlarında Dr. Jian Farhadi ile aktif olarak çalıştı.

  İyi derecede almanca ve ingilizce, orta düzeyde ispanyolca bilen Dr. Burak Ersoy’un ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış kırkın üzerinde makalesi; ulusal ve uluslararası toplantılarda sunulmuş yüz yirminin üzerinde bildirisi bulunmaktadır. Ayrıca bugüne kadar toplam 36 kitap çevirisiyle tıp bilimine katkı sağlamış; yapmış olduğu bilimsel çalışmalar uluslararası dergilerde yüze yakın makalede atıf almış ve kaynak olarak kullanılmıştır. Başarıyla tamamladığı sınavlar sonucunda 2011 yılında ulusal, 2014 yılında da Avrupa plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi (EBOPRAS) yeterlik belgelerini alan Dr. Ersoy yapmış olduğu çalışmalarla 2010 ve 2012 yıllarında Marmara Üniversitesi Bilimsel Aktivite ödülünü ve 2010 yılında 32. Ulusal Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kongresi e-Bildiri/e-Poster yarışması birincilik ve ikincilik ödüllerini kazanmıştır.

  Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Dudak Damak Yarıkları Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, American Society of Plastic Surgeons (ASPS), American College of Surgeons (ACS), European Association of Plastic Surgeons (EURAPS) ve International Confederation for Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (IPRAS) gibi çeşitli ulusal ve uluslararası bilimsel kuruluşların üyesidir. Dr. Ersoy Maltepe Üniversitesi Tıp Dergisi yayın danışma kurulu üyeliği görevinin yanısıra Aesthetic Plastic Surgery, Burns, Reconstructive Microsurgery ve Cleft Palate Craniofacial Journal gibi SCI-expanded kapsamındaki çeşitli uluslararası dergilerin bilimsel hakem kurulunda aktif olarak görev almaktadır.

  Hobi olarak fotoğrafçılık, SCUBA dalış ve badminton ile ilgilenen Dr. Ersoy çektiği fotoğraflarla 2009 senesinde 31. Ulusal Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kongresi’nde üçüncülük ödülüne, 2010 senesindeki 32. Ulusal Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kongresi’nde ise birincilik ödülüne layık görülmüştür.

  2011 yılında Elazığ Asker Hastanesi’nde Plastik Cerrahi Kliniği sorumlusu olarak askerlik görevini yerine getiren, 2011-2013 yılları arasında Mardin Kızıltepe Devlet Hastanesi ve Mardin Devlet Hastanesi‘nde devlet hizmet yükümlülüğü görevini tamamlayan Dr. Burak Ersoy 2013-2016 yılları arasında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı‘nda ve Tıp Eğitimi Anabilim Dalı‘nda öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 2016-2018 yılları arasında Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev alan Dr. Ersoy Kasım 2018 itibarıyla hastalarını Medicana Bahçelievler Hastanesi‘nde görmektedir.

--------------- Dr. Ersoy'un Çalıştığı Kurumlar ---------------

 • null

  Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Istanbul (2004-2010)

  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı

 • null

  RWTH Üniversitesi, Aachen / Almanya (2008)

  Plastik Cerrahi, El Cerrahisi ve Yanık Merkezi Anabilim Dalı (ERASMUS Bursu)

 • null

  Diakonie-Klinikum Alten Eichen Hastanesi, Hamburg / Almanya (2008)

  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği

 • null

  Harvard Üniversitesi Massachussetts General Hospital, Boston / Amerika Birleşik Devletleri (2010)

  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı

 • null

  Blodgett Hastanesi, Grand Rapids / Amerika Birleşik Devletleri (2010)

  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği

 • null

  Mineral Springs Hastanesi, Banff / Kanada (2010)

  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği

 • null

  Sanctuary Center Estetik Merkezi, Boca Raton / Amerika Birleşik Devletleri (2010)

  Estetik Cerrahi Kliniği

 • null

  Elazığ Asker Hastanesi, Elazığ (2011)

  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği

 • null

  Kızıltepe Devlet Hastanesi, Mardin (2011-2013)

  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği

 • null

  Mardin Devlet Hastanesi, Mardin (2013)

  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği

 • null

  Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Istanbul (2013 - 2016)

  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı

 • null

  Saint-Louis Hastanesi, Paris / Fransa (2015)

  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı (ERASMUS Bursu)

 • null

  St. Thomas Hastanesi, Londra / İngiltere (2015)

  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı (EURAPS Bursu)

 • null

  Acıbadem Atakent Hastanesi, Istanbul (2016 - Halen)

  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı

Follow by Email
Facebook
LinkedIn
Instagram
Google+
http://www.burakersoy.com/?page_id=9115
RSS
PINTEREST
null

Bilimsel Makaleler

Uluslararası ve ulusal dergilerde basılan makaleler

null

Kongre Bildirileri

Yurtiçi ve yurtdışı bilimsel toplantılarda sunulan bildiriler

null

Kitap Çevirileri

Dr. Ersoy tarafından Türkçe'ye çevrilen tıp kitapları

null

Kongre & Kurs Katılımları

Yurtdışı ve yurtiçi bilimsel toplantı katılımları

null

Ödül & Burs Sertifikaları

null

Yeterlik & Denklik Belgeleri

null

Bilimsel Dernek Üyelikleri